Przyszłość produkcji

Od złapania jazdy i uzyskania natychmiastowej pomocy medycznej smartfony całkowicie zmieniły sposób, w jaki ludzie żyją i wykonują codzienne zadania. W podobny sposób szybka ewolucja technologii operacyjnych i środków produkcji zmieniła produkcję. Innowacyjne firmy, takie jak Tesla, są najlepszym przykładem tego, jak technologia może zmaterializować pozornie niemożliwe pomysły i zmienić nasze spojrzenie na rzeczywistość. Nowoczesne urządzenia do przetwarzania żywności, robotyka, czujniki i inteligentne maszyny są nie mniej uderzające.

Jest coś, co napędza producentów do ciągłego poszukiwania sposobów na poprawę wydajności i sprawności. Zarządzanie zmiennością rynku jest jednym z największych wyzwań stojących dziś przed producentami. Aby skutecznie poradzić sobie z tym wyzwaniem, liderzy produkcji potrzebują odpowiedniej kombinacji szybkości, zwinności i szybkości reakcji. Charakterystyka zwinności i elastyczności może również pomóc firmom radzić sobie z wieloma wyzwaniami, na przykład wahaniami kosztów surowców.

Większość odnoszących sukcesy firm koncentruje się na usprawnianiu procesów produkcyjnych i wzmacnianiu relacji z klientami. Małe firmy nawet zwracają większą uwagę, aby sprostać wymaganiom dostosowywania i poprawić wydajność. Bez względu na wielkość firmy, producent stara się zmaksymalizować wykorzystanie mocy produkcyjnych i osiągnąć roczne obniżki kosztów. Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych jest jedynym sposobem na osiągnięcie tych celów.

Technologia automatyki przemysłowej wskazuje, że nigdy nie brakuje możliwości rozwoju i utrzymania rentowności. Menedżer biznesowy musi zidentyfikować strategiczne możliwości i technologie, które mogą zaoferować największy potencjał zysku. Ważne jest również, aby nowe rozwiązanie było zgodne z konkurencyjnymi wyróżnikami i podstawowymi zdolnościami firmy.

Jest wysoce prawdopodobne, że do roku 2020 właściciele firm w każdej branży zainwestują miliony dolarów w szeroki zakres technologii automatyzacji i produkcji. Nano-produkcja, druk 3D, sztuczna inteligencja, inteligentne maszyny i Internet przedmiotów (IoT) zdominują przyszłość.

Decyzje inwestycyjne mogą zależeć od priorytetów i celów firmy, warunków rynkowych i prognoz. Wprowadzenie nowych technologii podlega gruntownej analizie kosztów i korzyści. Sposób przeprowadzania analizy kosztów i korzyści może być różny w zależności od branży.

Technologie automatyzacji, takie jak spawanie zrobotyzowane, inteligentne czujniki, systemy kontroli jakości, produkcja metalu, kontrola magnetyczna i sprzęt do transportu materiałów, mogą pomóc firmom osiągnąć następujące cele:

Wysoka wydajność
Lepsza dostępność danych
Szybsza reakcja na oczekiwania klientów
Elastyczność produkcji
Lepsze zaangażowanie pracowników
Małe firmy muszą nauczyć się, jak wdrażać automatyzację i zwiększać wydajność w opłacalny sposób. Sukces w produkcji zależy teraz w dużej mierze od tego, jak skutecznie firma może się dostosować i spełniać oczekiwania rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *